Zamilujte se do svého projektu. Ale pozor, láska bývá někdy slepá!

Znáte ten pocit, když čas letí a vy jste tak ponoření do akce, že si ani nevšimnete, že už je večer. Ten pocit, to flow, je nezaměnitelné a nedá se ničím nahradit. Pokud jsme ve flow, podáváme ty nejlepší výkony, pracujeme nejefektivněji, jedem opravdu na maximum. Pokud by se vám podařilo být v tomto stavu častěji než jen výimečně, představte si, co vše byste dokázali.

Stav flow je velmi specifický. Obvykle ho dosahujete v okamžiku, kdy pracujete na nějakém projektu, který milujete. S projekty je to stejné jako se vztahy. Na začátku máme obvykle růžové brýle, postupem času přichází rutina a stereotyp. Projekty stejně jako vztahy nás stále baví, ale už tam chybí ta vášeň. A stejně jako se vztahy, stačí trocha úsilí a vášeň je zpět. Jak na to?

  • Zamyslete se, co fungovalo na začátku
  • Vyberte to správné místo
  • Vyberte ty správné lidi
  • Určete klíčové prvky, které jsou důležité, aby TO fungovalo
  • Vyšetřete si čas

Nic složitého, ale pokud se vrátíte k základům, k tomu, co na začátku opravdu fungovalo, budete znovu zamilovaní. Jak ve vztahu, tak v projektu. A ten pocit rozhodně stojí za to.

Co se ale stane, když se do svého projektu zamilujete příliš?

Je super, pokud máte svůj projekt rádi, jste do něj nadšení, zamilovaní, okouzlení. Stejně jako ve vztahu máte na očích růžové brýle. A přesně tak také skrze ně některé barvy nevidíte a vidíte zkreslený obraz. A to může být opravdu velký průšvih.

To bylo téma, které se v souvislosti se zamilováním do projektu objevilo již na několika setkáních Expertního Boardu 21 a přijde nám natolik zajímavé, že se mu nejspíše budeme věnovat i v samostatném workshopu.

Jak se tedy ubránit tomu, abychom přehlíželi slabá místa, měli přehnanou toleranci, nevšímali si průšvihů, jako gambleři stále sázeli dál a dál a nevšimli si, že už jsme prohráli kalhoty? Zkuste pár tipů:

  • Na začátku si stanovte jasné mantinely a milníky
  • Naplánujte si pravidelné termíny revizí, kdy porovnáváte projekt právě s definovanými mantinely a milníky
  • Zapojte někoho, kdo má odstup a může vám ukázat, že máte zkreslený pohled
  • Nebojte se najít investora, který vás bude hlídat
  • Přemýšlejte už na začátku, jak se chováte v podobných situacích a jaké chyby už jste udělali a nyní se jich chcete vyvarovat

Naši členové téma přehnané zamilovanosti na setkání přinášejí často a využívají sílu skupiny, která jim nabídne jasné zrcadlo a dobré tipy na řešení. A protože všichni členové jsou z byznysu, jedná se o velice konkrétní nápady a rady od těch, co stejnou situaci už také řešili. Jakou skupinu využijete vy?

Sdílejte článek s přáteli
Facebook
Twitter
LinkedIn
Chcete dostávat zajímavé informace z Expertního boardu?
Stačí se přihlásit k odběru!

Kliknutím na tlačítko Přihlásit se k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zažijte Expertní board
Mohlo by se vám líbit
To byl poslední článek