Tomáš Drážný: Máme v databázi tisíce seniorních manažerů. Lidi jsou, je potřeba umět hledat

Tomáš Drážný je zakladatelem portálu Executivejob.cz, se kterým pomáhají obsazovat pozice ve vyšším managementu českých firem. Sám říká, že se soutředí hlavně na kvalitu a zadavatelům dodávají menší počet kandidátů, kteří jsou ale opravdu relevantní. Tomáš působil roky jako úspěšný headhunter, a právě díky tomu přišel nápad na marketplace s manažerskými místy. 

V rozhovoru se bavíme o tom, jakou má headhunting pověst a proč je to tak konzervativní obor. Dotkneme se společně reality postavení HR v českých firmách, a Tomáš nám taky řekne, které 3 otázky byste měli položit svému headhunterovi. Zajímavým tématem byl tzv. outplacement, tedy to, jak se firmy starají o lidi, se kterými se z různých důvodů musely rozloučit. To je u nás podle Tomáše oproti zahraničí pořád spíš běh na dlouhou trať.

Jestli vás zajímá mimo jiné to, jak ovlivnil situaci na trhu práce covid, jak se změnilo odměňování českých manažerů a manažerek, nebo kam se náboráři nejvíc koukají v životopise, poslechněte si nejnovější díl Byznys nářezu.

Celý díl si můžete poslechnout také na: