Petr Pilin: S cloudem dáváme firmám klidný spánek

Certifikovaný partner Expertního boardu 21 Petr Pilin vládne „železu“. Ale aby nedošlo k mýlce. Jeho společnost iPodnik prostřednictvím železa, tedy fyzických serverů v nejmodernějších datových centrech, poskytuje klientům cloudové služby a správu kompletní IT infrastruktury na klíč.

Ač vystudoval strojařinu, už odmala ho táhly počítače. K IT byznysu přičichl u mentorů, kteří učili s legendární T602 Čechy psát na počítači. Nápad na vlastní firmu přišel v době krize a první pokus byl výstřelem na slepo. Nepovedený byznys ale byl cestou, díky které se podařilo objevit díru na trhu – pochopil, že firmy potřebují interně komunikovat a sdílet data. Jako jeden z prvních vizionářsky nabízel cloudové řešení, což byl před 12 lety tak trochu neuchopitelný byznys.

Jak sám říká, růst podnikání probíhal tak trochu po vzoru Járy Cimrmana, tedy systémem „slepých uliček“. Evidentně ale objevil, kudy ano – služeb iPodniku dnes využívá na 3000 klientů a 17 tisíc uživatelů z oblasti  výroby, obchodu, e-shopů, kamenných obchodů, výroby, služeb a zdravotnictví.

V prvním Byznys nářezu roku 2022 se mimo jiné dozvíte:

☁ Co je základem pro růst firmy?

☁ Jaká je vize IT za 10 let?

☁ A jak se liší clouďák od ajťáka?

To všechno v dalším díle podcastu Byznys nářez s Lucií a Danielou.

Celý díl si můžete poslechnout také na: