Petr Pilin: Dobrá IT firma je dnes cloudový broker

Petr Pilin, zakladatel firmy iPodnik a holdingu Petr Pilin Cloud Holding. Petr žije cloudem. IT a nové technologie jsou jeho šálek kávy, a to se jasně propsalo do DNA jeho podnikání. Sám ale říká, že manažerskou práci naopak rád se založením holdingu předal dál.

A právě o tom, jaké to je nastavovat holding a předávat pravomoce ve své firmě někomu jinému (i když pečlivě vybranému) se v podcastu bavíme. Petr dokonce svůj ústup z exekutivy iPodniku dotáhl do takové dokonalosti, že s vedením předal své nástupkyni i své firemní telefonní číslo. Zároveň se ale věnuje rozvoji dalších dvou firem z holdingu, a to 4clouds a BYTECA, a jak sám říká, je to pro něj obrovské osvěžení. 

Řešili jsme spolu také samotný cloud, Petr nám vysvětlí, proč je dnes už přežitek mít data uložená lokálně, a k tomu přidá hned několik vtipných „historek z natáčení”. Zároveň jsme se dotkli tématu bezpečnosti, a také nepořádku v datech a souborech, který jsme v určitém momentu museli řešit asi téměř všichni. 

Začínáte nad cloudem po Petrově vyprávění také uvažovat? Připojte se 7. září na webinář, který pro nás Petr povede. Dozvíte se o cloudifikaci všechno, co už dávno chcete vědět, ale báli jste se zeptat. Webinář je navíc zdarma.

Celý díl si můžete poslechnout také na: