Ondřej Vácha: Jak se (ne)dělá marketing

Pozvali jsme Ondřeje Váchu, majitele butikové digitální agentury Future Tales a našeho certifikovaného partnera, aby vám prostřednictvím podcastu otevřel dveře do světa marketingových trendů.

Znáte agenturu Future Tales? Její tým tvoří pouze seniorní pracovníci, kteří mají za sebou roky praxe. Proč? Protože Ondřej věří, že za každým projektem by měl stát zkušený jedinec, aby si za prací a její kvalitou mohl stát. A pozor, nejde o to, že by tento přístup byl drahý! Díky práci na dálku nemusí firma investovat do firemních aut nebo kanceláří, což znamená, že je efektivní a cenově dostupná v porovnání s mnoha jinými agenturami. Podcast prozrazuje tajemství úspěchu Future Tales, ale také odhaluje temná zákoutí marketingu a sdílí své zkušenosti s klienty, kteří mají velká očekávání, ale vlastně neví, co přesně od marketingu chtějí. Proto se Ondřej specializuje na revize budgetů, reportů a dalších klíčových prvků. Mnohdy stačí pouhé čtyři hodiny měsíčně s Ondřejem v roli supervizora/konzultanta.

  • Kolik je v ČR marketingových agentur a jak fungují?
  • Jak dělá marketing Future Tales sám sobě?

Trendy v marketingu byly také v popředí naší diskuze s důrazem na význam umělé inteligence. Ondřej vám přibližuje, proč je i pro něj AI klíčové a jak se obor vyvíjí směrem k social e-commerce. 

  • Co se dá v marketingu predikovat a měřit?
  • Co jsou to dotační vouchery a co je to prompt?
  • Mají tištěná média šanci přežít?
  • Co frčí v Americe?

Na závěr rozhovoru vám odhalí svou vášeň pro investice. Sbírání investičního Lega a investičních hodinek, hraní pokeru, vlastní investiční kryptofond – to vše je součástí jeho poutavého osobního příběhu.

Celý díl si můžete poslechnout také na: