Lucie Kadlečková: Děláme z první pomoci sexy a zábavné téma, zachraňuje to životy

Umíte zareagovat v krizové situaci, když jde někomu o život? Pokud váháte s odpovědí, jste na tom podobně, jako většina lidí kolem vás. V Česku totiž obecně chybí připravenost poskytnout první pomoc a vzdělávání v této oblasti je nesystematické. To říká členka Expertního boardu 21 Lucie Kadlečková, zakladatelka a lektorka společnosti PPživě, která se věnuje zážitkovým kurzům první pomoci. Prostřednictvím emocí a příběhů inovuje výuku u nás, zábavnou formou dokáže z nudné aktivity udělat skvěle a účelně strávený čas.  

A byly to právě emoce a vlastní zážitek, které přivedly Lucii k první pomoci, ze které se stalo její životní téma. Sama zažila paralýzu v krizi a začala se této oblasti věnovat do hloubky.

Její společnost PPživě roste, z osobního projektu je prosperující firma, kde dnes vyučuje 50 lektorů a jejímiž kurzy prošlo na 15 000 účastníků. Na svět přišla i online aplikace Ve vteřině, která formou kinoautomatu učí zájemce, jaké kroky podniknout ve zdravotní krizi.

O cestě, která vedla od dobrovolnické iniciativy k prosperující společnosti a kurzům první pomoci pro firmy, jsme si povídaly v dalším dílu podcastu Byznys nářez.

Mimo jiné se dozvíte:

🔴 Jak probíhá elitní intenzivní kurz první pomoci u armády?

🔴 Kam zavolat, když jde o život a proč?

🔴 Jak se zachovat v krizi a co je nejdůležitější?

Celý díl si můžete poslechnout také na: