Libor Mattuš: Vrcholoví manažeři by měli denně uklízet svoji hlavu

Člen Expertního boardu 21 Libor Mattuš je muž mnoha talentů a dovedností. Působí jako certifikovaný neurojazykový kouč, tlumočník čínského a anglického jazyka, instruktor bojových umění, chladové terapie a dýchání. Je spoluzakladatelem biohacking projektu Code of Life. Spolupracuje s firmami, podnikateli i špičkovými sportovci.

Na začátku jeho cesty k čínské medicíně a východnímu přístupu péče o zdraví byly jeho vlastní zdravotní problémy. A snaha získat informace ho přivedla ke studiu čínštiny a k biohackingu, tedy spojení tradiční moudrosti s poznatky moderní vědy.

Už řadu let se specializuje na dechová cvičení a je průkopníkem chladové terapie u nás. A jak říká, ta není primárně o výkonu. Už 20 vteřin, kdy ponoříte ruce nebo nohy do ledové vody, dokáže tělo nakopnout k lepšímu soustředění.

Receptem, jak dostat do psychické i fyzické pohody vrcholového manažera, tedy „hacknout” jeho zdraví, je strava, pohyb, chladová terapie a také denní úklid hlavy – práce na mentálních technikách, které odbourají zanesené bloky.

V rozhovoru zazněla spousta zajímavých informací, dozvíte se také:

???? Jak se rychle naučit cizí jazyk?

❄ Kdy začít s chladovou terapií u dětí?

???? A proč je důležité trénovat zadržování dechu?