Jiří Koleňák: Chceme, aby studenti nejen dosáhli úspěchu, ale dokázali si ho užít

V dalším dílu podcastu Byznys nářez nahlédneme pod pokličku jedné z nejprestižnějších a opakovaně nejlépe hodnocených soukromých vysokých škol u nás. Newton University, člen a certifikovaný partner Expertního boardu 21, propojuje byznys se vzděláním. Povídali jsme si s Jiřím Koleňákem, osobností, která je se školou spjatá téměř 15 let. Nyní z pozice prorektora pro strategii a rozvoj vychovává prostřednictvím bakalářských, magisterských a MBA programů budoucí vrcholové manažery firem.

Nejlepší vizitkou je řada úspěšných absolventů, kteří se již blýskli v českém i světovém byznysu. Od začátku je esencí školy nejen prvotřídní vzdělání, ale také osobnostně-rozvojová péče. Jak Jiří říká, nejde jen o to, aby studenti dosáhli úspěchu, ale aby měl jejich život potřebnou rovnováhu a oni si jej dokázali i užít. Promocí to nekončí, škola je specifickým ekosystémem a komunitou, která by měla mít roli průvodce a být almou mater během celé profesní dráhy. 

Kromě kariéry v akademické sféře je Jiří Koleňák také úspěšným podnikatelem. Studentům předává praktické zkušenosti, které získal v polygrafickém byznysu a reklamní branži. 

Jakými změnami prošlo vzdělávání za poslední dobu, kam má Newton University nakročeno a jak se vyvíjí soukromé vysoké školství u nás a ve světě? 

A probrali jsme také:

🎓 Jaké pozitivní změny přinesla do výuky doba covidová?

🎓 Jak funguje Newton Business Accelerator?

🎓 A co si můžeme do byznysu přinést od včel?

Celý díl si můžete poslechnout také na: