Eva Hájková: Funkční medicínu zajímají příčiny i prevence. Jsme detektivové zdraví

Eva Hájková, zakladatelka Institutu funkční medicíny a výživy a e-shopu s potravinovými doplňky Puravia.

Zdraví a byznys. Témata, která spolu souvisejí mnohem víc, než je na první pohled zřejmé. S Evou jsme část rozhovoru věnovali právě tomuto propojení. Jak jsou na tom čeští manažeři se zdravím a prospěšnými návyky? A jak by to srovnala například s Austrálií, kde nějakou dobu žila? Co je podle ní důležité, abychom byli schopni se dožít vysokého věku v dobré kondici? A jak může na organismus působit neustálý tlak na výkon, který si sami tak často ordinujeme?

Povídali jsme si také o tom, jak funguje její Institut – s čím pomáhají pacientům a jak ke zdraví přistupují. Eva je zvyklá pracovat s velmi zaneprázdněnými lidmi, důležité je ale pro ni to, aby oni sami vnímali zdraví jako prioritu a zvládli mu věnovat čas. A právě v tom jde Eva sama příkladem. V životě věnuje velké úsilí udržení rovnováhy mezi prací, rodinou, sportem a odpočinkem. Jak říká, důležitým prvkem je pro ni pohyb.

Kromě Institutu jsme se věnovali také jejímu druhému byznysu – potravinovým doplňkům. Eva umí velmi názorně vysvětlit, čím se liší různé doplňky, které dnes můžete sehnat. Vysvětlila nám, proč Puravia ve svých vlastních výrobcích nepoužívá balastní látky a taky proč není multivitamin tak dobrý nápad, jak si možná myslíte. 

Poslechněte si rozhovor s Evou Hájkovou [44 minut], ovšem jen na vlastní nebezpečí. Reálně totiž hrozí možnost, že se rozhoupete ke změnám vašich návyků.

Celý díl si můžete poslechnout také na: