Dalibor Houfek: Klientovi umíme funkční prototyp aplikace představit za dva dny

Dalibor Houfek, CEO low-code platformy jetveo, která pomáhá firmám s procesy a automatizací.

Ačkoliv tentokrát došlo na IT téma, užijí si ho i ti z vás, kteří se s technikou tolik nekamarádí. Dalibor a jeho firma se totiž starají hlavně o to, aby ostatním zjednodušovali práci. Dokážou klientovi navrhnout řešení na míru jeho podniku i situaci a hotovou aplikaci postavit do deseti dnů. Taková rychlost je možná jen díky low-code přístupu, kdy se pracuje se základními funkcemi a ty se pak staví k sobě jako kostky lega. Dalibor nám v podcastu vysvětlí, jak vlastně celý proces probíhá, proč jsou nejraději, když můžou mluvit přímo s uživateli, a také co všechno můžou takto postavit.

Povídali jsme si o tom, jaké bylo založit vlastní firmu po zkušenostech z korporátního prostředí. Dalibor se nebál podělit o věci, které jim třeba ve firmě nezafungovaly tak dobře, jak očekávali, ani o to, jak byznys dělají dnes. 

Bavili jsme se také o tom, jak jsou na tom české firmy s procesy a automatizací. Vládne stále Excel a šanony? Co myslíte? S tím souvisí i téma strachu ze změn, se kterým musí Dalibor při práci rozhodně počítat. Co je podle něj řešení na nechuť k novým věcem, byť mohou znamenat usnadnění? To všechno zjistíte v rozhovoru s Daliborem Houfkem.

Celý díl si můžete poslechnout také na: