Aleš Eppinger: Při zakládání firmy často podceňujeme situaci. Problémům se dá předcházet

Aleš Eppinger, advokát, spolumajitel advokátní kanceláře, odborník na svěřenské fondy a nadšený golfista. 

S Alešem jsme se na chvíli zastavili u práva jako takového, proč je tolik důležitá důvěra mezi advokátem a klientem a jak vlastně jejich vztah funguje. Probrali jsme také to, jak se mu vybírala partnerka pro založení advokátní kanceláře.

Pokračovali jsme tématem, které je v Alešově praxi velmi důležité, a to je prevence problémů. Dopředu naťuknout se zkušeným právníkem situace, které mohou v každém podnikání nastat, je základ, který ale bohužel většina českých firem neřeší. A přitom například spory mezi společníky nejsou vůbec výjimečnou záležitostí, stejně jako další nepříjemné události jako například úmrtí, rozvody a podobně. To je věc, kterou se Aleš se svojí advokátní kanceláří snaží aktivně měnit.

Část rozhovoru jsme věnovali také svěřenským fondům, kterých Aleš pomohl založit už stovky v Česku i v zahraničí. Dotkli jsme se jejich neblahé pověsti, která ale podle Aleše není opodstatněná, naopak je to nástroj, který může být při správném uchopení velmi nápomocný. A právě o svěřenských fondech bude webinář, který u nás Aleš povede. Pokud jste majitelé rodinné firmy, kteří uvažují nad tím, jak bude probíhat předání na další generace, a kteří by rádi nastavili pro svůj majetek nějaký řád, podívejte se na bližší informace: https://expertniboard21.cz/akce/zajistete-si-stabilni-budoucnost/

S Alešem jsme ale neřešili jen právo, řeč padla také na jeho oblíbený sport – golf. A nesměla chybět ani naše oblíbená otázka o tom, co by poradil svému dvacetiletému já. 

Celý díl si můžete poslechnout také na: