Petr Pilin: S cloudem dáváme firmám klidný spánek

Podcast Petr Pilín

Certifikovaný partner Expertního boardu 21 Petr Pilin vládne „železu“. Ale aby nedošlo k mýlce. Jeho společnost iPodnik prostřednictvím železa, tedy fyzických serverů v nejmodernějších datových centrech, poskytuje klientům cloudové služby a správu kompletní IT infrastruktury na klíč.

Ač vystudoval strojařinu, už odmala ho táhly počítače. K IT byznysu přičichl u mentorů, kteří učili s legendární T602 Čechy psát na počítači. Nápad na vlastní firmu přišel v době krize a první pokus byl výstřelem na slepo. Nepovedený byznys ale byl cestou, díky které se podařilo objevit díru na trhu – pochopil, že firmy potřebují interně komunikovat a sdílet data. Jako jeden z prvních vizionářsky nabízel cloudové řešení, což byl před 12 lety tak trochu neuchopitelný byznys.

Jak sám říká, růst podnikání probíhal tak trochu po vzoru Járy Cimrmana, tedy systémem „slepých uliček“. Evidentně ale objevil, kudy ano – služeb iPodniku dnes využívá na 3000 klientů a 17 tisíc uživatelů z oblasti  výroby, obchodu, e-shopů, kamenných obchodů, výroby, služeb a zdravotnictví.

V prvním Byznys nářezu roku 2022 se mimo jiné dozvíte:

☁ Co je základem pro růst firmy?

☁ Jaká je vize IT za 10 let?

☁ A jak se liší clouďák od ajťáka?

Nenechte si ujít první díl povídání s Petrem Pilinem z iPodniku.

Celý díl si můžete poslechnout také na:

Listen on Spotify

Poslouchejte na Google Podcast

Apple Podcasts

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.